Bożena Rojewska

Życiorys

Urodziłam się 23 maja 1960r. w Pszczynie, jednym z najładniejszych śląskich miast. Od 39 lat mieszkam w Katowicach. Ukończyłam studia stacjonarne na Akademii Ekonomicznej uzyskując tytuł magistra ekonomii. Posiadam również Licencję Zarządcy Nieruchomości. Po studiach podjęłam pracę w Centrali Handlu Zagranicznego Centrozap S.A., gdzie zajmowałam się transakcjami eksportowymi, przetargami krajowymi i zagranicznymi. Już w 1993 roku byłam zaangażowana w projekt Unii Europejskiej - PHARE Activities.

W roku 1998 podjęłam pracę w Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu pełniąc funkcję wiceprezesa Zarządu. Miałam okazję zapoznać się z tematyką rozwoju lokalnego i regionalnego. Między innymi, do moich obowiązków należało zarządzanie działaniami w zakresie szkoleń i doradztwa dla małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzenie Punktu Konsultacyjno Doradczego, koordynacja usługami doradczymi dla byłych pracowników sektora górniczego, podejmujących własną działalność gospodarczą. Zajmowałam się również szkoleniami dla bezrobotnych, oraz prowadzeniem biura pośrednictwa pracy.

W 2002 roku podjęłam pracę w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Katowicach, gdzie tworzyłam Regionalną Instytucję Finansującą. Instytucję, która poprzez udzielane dotacje - na warunkach Unii Europejskiej - wspomagała rozwój przedsiębiorstw z naszego województwa. Przez kilka lat kierowałam jej pracami. Byłam dyrektorem Zespołu koordynującego prace związane z przyznawaniem i rozliczaniem wsparcia dla śląskich firm. Wraz ze swoją załogą dofinansowałam nasze przedsiębiorstwa w kwocie ponad 2,2 mld PLN ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.
W 2008 roku zostałam powołana na funkcję Prezesa Zarządu GARR S.A. i jednoosobowo pełniłam tą funkcję przez 6 lat. Po połączeniu Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z Funduszem Górnośląskim S.A zostałam dyrektorem Oddziału (dawny GARR SA) a od czerwca 2016 roku jestem Prezesem Funduszu Górnośląskiego SA.

Byłam również Pełnomocnikiem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie w zakresie wdrażania unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Ukończyłam m.in. kurs zarządzania projektami oraz przygotowania kadr regionalnych wdrażających fundusze strukturalne.
Jestem Członkiem Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Otrzymałam Honorową Złotą Odznakę Regionalnej Izby Gospodarczejw 2010 roku oraz Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w 2018 roku.

Od 2006 pełnię funkcję radnej Miasta Katowice, gdzie jestem wiceprzewodniczącą Komisji Rozwoju Miasta oraz członkiem Komisji Budżetu. 

W wyborach do Rady Miasta Katowice kandydowałam z listy Platformy Obywatelskiej. 

Jestem mężatką, mam dwoje dzieci - Patryka i Magdę.


Mam również wnuczkę Natalkę!!! Z której jestem bardzo dumna.

W najbliższym czasie spodziewam się dwóch wnuków od córki i synowej. Trzymam kciuki.

Interesuję się filmem, muzyką i dobrą literaturą. Kocham sport, głównie uwielbiam tenis.

« powrót do strony głównej